Piątek

1 z 10 2018W dniu 24 kwietnia 2018r. w XLV Liceum Ogólnokształcącym im. R. Traugutta odbył się finał Konkursu „1 z 10”. W konkursie wzięli udział uczniowie: Hanna Affek, Mateusz Gnat, Hanna Kowalska oraz Michał Warakomski. Konkurs składał się z trzech etapów. Po zaciętej rywalizacji uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody.

Moja zielona Warszawa 2018W słoneczny, sobotni poranek  21  kwietnia 2018 r. uczniowie z trzech wolskich szkół razem z rodzicami opiekunami  i nauczycielami  udali się  na interaktywny, edukacyjny spacer przyrodniczy na praski brzeg Wisły w Warszawie.
Spacer ten odbył się w ramach Projektu Budżetu Partycypacyjnego,   realizowanego na Woli  w Szkole Podstawowej nr 222 po nazwą  „Moja zielona Warszawa” .
Zebrani wyruszyli z  przewodnikiem - panią Dorotą Zielińską ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków  na spacer, podczas którego  poznawali rośliny i zwierzęta zamieszkujące prawy brzeg Wisły.  W czasie wędrówki  obserwowano między innymi  bażanta,  grzywacza, pustułkę, wrony, sroki . Była także  możliwość  za pomocą  lunety i lornetki  zobaczenia z bliska: kormoranów, mewy i łabędzia niemego. Podczas spaceru  poznano drzewa i krzewy, które można spotkać nad Wisłą, nauczono się rozpoznawać kilka gatunków drzew .
Każdy uczestnik na zakończenie spaceru otrzymał materiały , broszury związane z tematyką wycieczki. Zmęczeni, ale  bardzo zadowoleni z aktywnie spędzonego dnia wszyscy wrócili pełni wrażeń do swoich domów.  Spacer edukacyjny  był SUPER !!!  Polecamy następne wyprawy !!!

dzien sekretarki25 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sekretarki. Z inicjatywy pani wychowawczyni świetlicy grupa 0a przygotowała dyplom z własnoręcznymi podpisami dla naszych pań sekretarek. Po przybyciu do sekretariatu uczniowie złożyli życzenia oraz z wielkim zainteresowaniem wysłuchali pani Beaty na czym polega praca sekretarki lub sekretarza. W ten sposób uczniowie mogli choć w małym stopniu podziękować oraz docenić pracę pracowników biurowych naszej szkoły.