Sobota

7b w Teatrze Narodowym20.12.2017r. uczniowie klasy VIIb wraz z wychowawcą oraz  opiekunami mieli  okazję podziwiać  Teatr Narodowy w zupełnie inny sposób. Obejrzeli go bowiem od strony kulis. Pani przewodnik najpierw opowiedziała w niezwykle interesujący  sposób historię teatru uwypuklając  jego wojenne  perypetie, a później zaprezentowała wszystkie teatralne zakamarki, niewidoczne zazwyczaj dla widzów. Uczniowie mogli  podziwiać zatem scenę z ukrytymi zapadniami, punkt pracy inspicjenta, magazyn kostiumów i dekoracji oraz wiele innych ciekawych miejsc. Lekcja pokazała, jak wiele osób zaangażowanych jest w sprawne działanie teatru oraz ile elementów musi się złożyć na to, byśmy mogli podziwiać cudowne przedstawienia. Wizyta w teatrze dostarczyła uczniom wielu wrażeń.