Get Adobe Flash player

Synergia logo

Lipiec
21
Sobota

 

Dzielnicowy Turniej Szachowy

 

szachy 2018"W dniu 18.04.2018 odbył się Dzielnicowy Turniej Szachowy dla szkół podstawowych dielnicy Wola. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Magdalena Soszyńska 5b, Jakub Wiczyńksi 4 a,  Julia Bertel 2c i Adrian Parzycki  2c, zajęła III miejsce drużynowo. Indywidualne nagrody wywalczyła Magda i Jakub. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów."

 

 

Zawody szachowe

szachy

W dniu 09.04.2018 odbyły się zawody w szachach drużynowych o mistrzostwo Dzielnicy Wola. Nasza szkoła  w składzie: Jakub Wiczyńksi 4a, Jan Buczyński 4b, Magdalena Soszyńska 5b, Oliwia Hawryluk 5b, zajęła I miejsce, tym samym awansując do mistrzostw Warszawy.

 

 

 

 

Złoty Krążek

zloty krazek 2018
Dnia 22.03.2018 na lodowisku Torwar odbyły się zawody  łyżwiarskie chłopców. Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. Ambicje były nieco większe ale mamy podium :)

 

 

Zawody siatkówka

 

zawody siatkowka 2018

 

W dniu 15.02.2018 odbyły się zawody w mini piłce siatkowej chłopców o mistrzostwo Dzielnicy Wola. Nasza szkoła zajęła II miejsce.

 

  Mistrzostwo Dzielnicy

 lyzwy zawody 2018W dniu 21.02.2018 dziewczęta i chłopcy uczestniczyli w zawodach łyżwiarskich o mistrzostwo Dzielnicy Wola. Dziewczęta startowały w "Błękitnej Sztafecie", a chłopcy w "Złotym Krążku". Nasza szkoła wypadła bardzo dobrze, zajmując pierwsze miejsca w obydwu kategoriach.

 

Innowacyjne działanie szkoły „Aktywna przerwa”

aktywna przerwa


Od listopada roku szkolnego 2017/2018 nasza szkoła wprowadza w wybranych klasach innowacyjne działanie "Aktywna przerwa". Podczas długiej przerwy uczniowie mogą pod okiem wychowawcy świetlicy lub nauczyciela aktywnie spędzać czas w sali gimnastycznej oraz sali ruchowej. Cieszymy się, że zajęcia sportowe oraz ruchowe cieszą się popularnością wśród naszych uczniów.

 

 

Mistrzowie Woli


mistrzowie woli 201827 października 2017 w hali sportowej „Koło” odbył się finał programu „Od zabawy do sportu”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Program realizowany jest we wszystkich wolskich szkołach podstawowych dla dzieci z oddziałów I – III. Uczniowie naszej szkoły pod wodzą Pana Bartosza Januszewskiego walczyli z pełnym zaangażowaniem, wykazywali się mistrzowską zwinnością oraz odpornością na stres. Dzięki temu zdobyli mistrzostwo i mieli okazję reprezentować Dzielnicę Wola w rozgrywkach warszawskich. Dyplom naszym uczniom wręczyli Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska oraz Dyrektor OSiR Wola Pan Bartosz Kusior.
Gratulujemy zwycięzcom!

 

 

I. SZKOŁA W RUCHU – AKCJA „ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻĘ”


W roku szkolnym 2013/ 2014
nasza szkoła podejmowała szereg działań w ramach zorganizowanego przez MEN Roku Szkoły w Ruchu .Po wykonaniu określonych zadań otrzymaliśmy tytuł „Szkoły w Ruchu”. Jesteśmy dumni z tego, że sukcesy sportowe naszych uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego oraz różne formy aktywności ruchowej , promowane przez naszą społeczność, zaowocowały zdobyciem tego tytułu.Aby uzyskać tytuł „Szkoły w ruchu” przystąpiliśmy do akcji„ Ćwiczyć każdy może”. W ramach tej akcji musieliśmy podjąć działania na rzecz aktywności ruchowej w 9 obszarach.

  1. Wychowanie fizyczne – ciekawe zajęcia edukacyjne
  2. Wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć WF
  3. Edukacja zdrowotna
  4. Kwalifikacje i doskonalenie nauczycieli WF
  5. Pozalekcyjne zajęcia sportowe
  6. Zajęcia zorganizowane pozaszkolne
  7. Zajęcia niezorganizowane
  8. Aktywność z udziałem rodziny
  9. Aktywny wypoczynek

OBSZAR 1 – wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne

W ramach programu zostały przeprowadzone lekcje pokazujące, że w naszej szkole są one ciekawe i atrakcyjne. Oto dwa scenariusze takich zajęć.
Scenariusz 1 - pobierz
Scenariusz 2 - pobierz
Galeria


OBSZAR 2 – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego

W naszej szkole uczniowie uczestniczą w różnego rodzaju alternatywnych formach zajęć wychowania fizycznego, miedzy innymi w zajęciach na pływalni oraz w zajęciach prowadzonych podczas wyjazdów na turnieje siatkarskie. Oto przykłady takich zajęć.
Scenariusz 1 - pobierz
Scenariusz 2 - pobierz

Galeria
 

OBSZAR 3 – edukacja zdrowotna

Podczas lekcji wychowania fizycznego prowadzono zajęcia dotyczące roli aktywności ruchowej w życiu. Oto scenariusze tych lekcji.
Scenariusz 1 - pobierz

Scenariusz 2 - pobierz
Galeria

OBSZAR 4- kwalifikacje i doskonalenie nauczycieli

Nauczyciele naszej szkoły SP 222 posiadają wysokie kwalifikacje zawodowe, które nieustannie podnoszą poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i kursach doskonalenia nauczycieli. Nauczyciele miedzy innymi uczestniczyli w takich szkoleniach jak: Testy sprawnościowe na lekcji wychowania fizycznego; Nauczyciel mianowany na ścieżce awansu zawodowego. Jak przygotować plan rozwoju zawodowego z potrzebami i rozwojem szkoły? oraz w licznych szkoleniach Rady Pedagogicznej.

Mają również zaplanowane szkolenia na temat:

1.  1. 9latek w klasie IV na WF- szansa czy zagrożenie?

2.  2. Wykorzystanie chusty animacyjnej na zajęciach ruchowych.

3.  3. Gimnastyka korekcyjna w szkole – o czym należy pamiętać?

OBSZAR 5 – pozalekcyjne zajęcia sportowe

W naszej szkole prowadzone są liczne zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie biorą udział w licznych turniejach siatkarskich, wyjściach na lodowisko oraz w zajęciach siatkarskich. Ostatnio uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach.
1. Turniej w Stanisławowie
2. Wyjście na lodowisko
3. Innowacje siatkarskie
Galeria

OBSZAR 6  - zajęcia zorganizowane

Nasza szkoła współpracuje z wieloma placówkami wychowania pozaszkolnego, miedzy innymi ze związkiem harcerskim, z którym zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne zabawy zimowe”. Tak przebiegało wykonywanie prac konkursowych - galeria

OBSZAR 7 – zajęcia niezorganizowane

Nauczyciele wychowania fizycznego codziennymi swoimi działaniami zachęcają wszystkich uczniów do podejmowania aktywności fizycznej, odkrywają ich pasje i talenty np. podczas zajęć siatkarskich oraz każdego dnia w indywidualnych rozmowach i konsultacjach - galeria

OBSZAR 8 – aktywność w gronie rodziny - galeria

OBSZAR 9-  aktywny wypoczynek - galeriaII.
Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją

 Przez dwa lata nasza szkoła realizowała różnorodne działania w pracy z uczniami o specyficznych trudnościach w nauce , w celu zdobycia certyfikatu- „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją”. Patronat nad tymi działaniami objęło MKO, Polskie Towarzystwo Dysleksji oraz WCIES. Bardzo się cieszymy, że wysiłek naszych specjalistów oraz dzieci uczestniczących w zajęciach został doceniony i otrzymaliśmy w edycji 2012/2013 oraz 2013/2014 - Certyfikat z wyróżnieniem „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaz slajdów
English French German Italian Polish Russian Spanish

Szkoła Podstawowa nr 222 im. Jana Brzechwy w Warszawie